Jak wybrać studio filmowe? Praktyczne porady

studio filmowe warszawa

Szukasz kogoś, kto zrealizuje relację z eventu, czy konferencji? A może chcesz stworzyć unikalną reklamę wideo, która będzie prezentować Twoje produkty i usługi? Oczywiste jest, że musisz wybrać studio filmowe, które odpowie na Twoje oczekiwania. Od razu nasuwa się bardzo ważne pytanie. Jak wybrać dobre studio filmowe? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Z pewnością wybór profesjonalnego studia, które sprosta wszystkim Twoim wymaganiom, nie należy do łatwych zadań.  Jeśli zdecydujesz się powierzyć produkcję filmową wybranej firmie, przekazujesz jej nie tylko budżet, ale także swoją wizję. Czym warto kierować się przy wyborze studia filmowego do współpracy? Chętnie wszystko Ci wyjaśnimy.

ZREALIZOWANE ZLECENIA

Wśród licznych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze studia filmowego do współpracy, jest portfolio. Można powiedzieć, że stanowi ono jeden z najważniejszych czynników, które mogą Cię przekonać do współpracy z tym właśnie studiem. Portfolio to zbiór najlepszych do tej pory realizacji. Jest elementem pokazowym, w którym  firma powinna pochwalić się swoimi pracami i osiągnięciami. Portfolio pomoże Ci się zorientować, czy dane studio filmowe będzie w stanie wykonać Twoje zlecenie na odpowiednim poziomie.  Zrealizowane zlecenia, pomogą Ci ocenić jakość realizacji, dziedziny, w których firma się specjalizuje i wstępnie stwierdzić, czy wasza współpraca ułoży się pomyślnie. Rozsiądź się wygodnie i poświęć trochę czasu na obejrzenie kilku filmów zawartych w portfolio.

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie studia filmowego jest równie ważne, jak wcześniej wspomniane portfolio. Bardzo dużo możesz wywnioskować o firmie. Przeczytaj uważnie zakładkę „o nas”. Zwróć uwagę na dwie ważne kwestie, a mianowicie czym konkretnie zajmuje się dane studio i od kiedy. Czas istnienia na rynku ma spore znaczenie. Im dłuższy staż, tym większe doświadczenie i umiejętności. Przecież tego właśnie szukasz? Profesjonalnego studia, które sprosta Twoim oczekiwaniom.  Warte uwagi mogą być także informację o zdobytych nagrodach i wyróżnieniach.

OFERTA WSPÓŁPRACY

Jedna z rzeczy, która może skłonić Cię do wyboru akurat tego studia filmowego, są warunki współpracy. Napisz maila lub zadzwoń i poproś o wycenę współpracy, którą chciałbyś podjąć. Przeanalizuj zebrane oferty i wybierz tą, która wydaje Ci się korzystna. Trzeba poświęcić na to trochę czasu. Warto także zapytać o możliwość przesłania wzoru umowy.

TREŚCI NA BLOGU

Ostatnim może mniej oczywistym elementem, który powinien Cię zainteresować przy wyborze studia filmowego, jest blog. Zobacz, czy studio filmowe regularnie publikuje treści na blogu, czy służy radą dla osób zainteresowanych tematyką produkcji filmowej.  Pamiętaj o tym, że studio filmowe, które regularnie publikuje treści na swoim blogu, jest zdecydowanie bardziej godne zaufania. Jeśli występuje w roli eksperta i doradza innym, oznacza, że ma  wystarczające doświadczenie. Studio filmowe, które jest w branży długo, z pewnością będzie miało wiele pomysłów na wartościowe artykuły na bloga, w przeciwieństwie do firmy, która dopiero zaczyna swoją przygodę w tej branży.

CZYM NIE POWINIENEŚ SIĘ KIEROWAĆ?

Z pewnością cena nie powinna być wyznacznikiem Twojego wyboru. Pamiętaj, że tutaj nie ma zastosowania zasada im taniej, tym lepiej. Co oczywiście nie oznacza, że współpraca ze studiem filmowym będzie poza Twoim budżetem. Jednak nie warto wybierać usług o konkurencyjnie niskich cenach. Na początku swoich poszukiwań zorientuj się, jakie są średnie stawki za zlecenie, które Cię interesuje. Wtedy łatwiej będzie Ci ocenić, że dana oferta jest podejrzanie niska lub przeciwnie zbyt wygórowana w przypadku oferowanych usług.

Nie inwestuj swojego czasu i pieniędzy w pierwszą lepszą ofertę. Poszukaj, zapytaj i wybierz studio, które wyda Ci się idealne.

NAJLEPSZY WYBÓR TO STUDIO FILMOWE ABRA — MEDIA

Wiesz już, czym kierować się przy wyborze studia filmowego. W związku z tym teraz zachęcamy Cię do sprawdzenia PORTFOLIO studia filmowego ABRA — MEDIA. Na naszej stronie internetowej znajdziesz również OFERTĘ oraz FIRMY , z którymi mieliśmy okazję współpracować. Jeśli interesuje Cię branża filmowa i chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, zapraszamy na nasz BLOG. Chyba już wiesz, które studio filmowe sprosta Twoim wymaganiom? ABRA — MEDIA to najlepszy wybór!