Blackmagic URSA Mini Pro 12K

Blackmagic_URSA_Mini_Pro_12K

W roku 2020 ceniona firma Blackmagic Design zaprezentowała niesamowitą nowość na rynku — kamerę filmową URSA Mini Pro 12K. To prawdziwa rewolucja, która zasługuje na szczególną uwagę. Pierwsza komercyjna kamera 12K. Wyposażona jest w nowy sensor Super 35 o rozmiarach 12288 x 6480 z 14-stopniowym zakresem dynamicznym. Kamera rejestruje 80 megapikseli na klatkę w formacie Blackmagic RAW. Nagrywanie możliwe jest bezpośrednio na pendrive albo SSD. Obudowa tej wersji kamery, podobna jest do poprzednich, dlatego urządzenie będzie kompatybilne z akcesoriami, które zostały wcześniej stworzone z myślą o innych wersjach kamery z serii URSA Mini.

Jakie możliwości ma URSA Mini Pro 12K?

Z pewnością możliwości tej nowości na rynku budzą zachwyt. Blackmagic URSA Mini Pro 12K może rejestrować obraz w 12K, a to za sprawą matrycy, która ma rozdzielczość 80 megapikseli. Obraz może zostać nagrany w 60 klatkach na sekundę, co robi ogromne wrażenie. Jaka jest rozpiętość tonalna tej wyjątkowej kamery filmowej? To 14 stopni EV, wbudowany jest także filtr szary o zmiennej mocy i autofocus. Funkcja Oversampling w 12K daje świetny obraz w 8K i 4K, obraz będzie pokazywał najbardziej drobne szczegóły. Zestaw zawiera także specjalne oprogramowanie DaVinci Resolve Studio.

Blackmagic URSA Mini Pro 12K to kamera filmowa, dzięki której uzyskasz świetną jakość obrazu, głębie koloru, wspaniałe szczegóły. Oprócz tego możesz być spokojny o kluczowanie, kompozycję, czy też kadrowanie, stabilizację, a także śledzenie w 4K i 8K. To niezwykłe urządzenie przeznaczone jest do produkcji filmów fabularnych, a także programów telewizyjnych.

Jak sprawdza się nowoczesny system operacyjny to Blackmagic OS? Jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Wszystkie funkcje kamery mogą działać niezależnie, co z kolei wpływa na bardziej płynne sterowanie. Możesz bez problemu poruszać się między kamerami na planie, ponieważ to urządzenie posiada to samo menu, co inne kamery firmy Blackmagic. Kolejnym plusem tego urządzenia, który warto podkreślić, jest jego niewielki rozmiar i waga. Bez problemu możesz zabrać tę kamerę wszędzie ze sobą. Decydując się na kamerę filmową Blackmagic URSA Mini Pro 12K, możesz być pewny, że dostaniesz produkt wysokiej jakości, który oferuje niesamowite możliwości nagrywania obrazu.

Innowacja w przystępnej cenie

Nowości na rynku filmowym, szczególnie kamery filmowe nie należą do produktów z najniższej półki cenowej. Oczywiście zazwyczaj cena wiąże się ściśle z możliwościami i jakością danego sprzętu. Kamery filmowe to produkty, na których nie warto oszczędzać. W przypadku Blackmagic URSA Mini Pro 12K cena tej niezwykłej kamery wynosi ok 50 tys PLN. Biorąc pod uwagę parametry oraz możliwości które oferuje jest dość atrakcyjna. Z pewnością rozwiązanie, jakie prezentuje firma, czyli nagrywanie obrazu w 12k jest przyszłościowe. Jeśli nie zamykasz się w sztywnych ramach bieżącego rynku filmowego i wybiegasz aspiracjami znacznie do przodu, ta kamera jest właśnie dla Ciebie.

Blackmagic URSA Mini Pro 12K to wyjątkowa propozycja na rynku, która z pewnością zasługuje na uwagę. Świetne możliwości w dobrej cenie. Kamera, która może odmienić produkcję filmową.