Kamera 4K Sony HDC-5500

Sony HDC-5500

Firma Sony wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i dąży do tego, aby sprostać oczekiwania nawet najbardziej wymagających pasjonatów świata filmu i telewizji. Stworzona przez nich kamera Sony HDC-5500 została wprowadzona na rynek podczas konferencji NAB. Ta wyjątkowa kamera standardowo współpracuje z łączami światłowodowymi i umożliwia transmisję UHB ( ang. Ultra High Bitrate, o bardzo wysokiej przepływności). Znajdziesz w niej także trzy przetworniki CMOS 4K typu 2/3″ z globalną migawką. Oprócz tego ma bardzo szeroki zakres barw, mały poziom szumu i tryb dużej szerokości klatek HRF.

Bezpośrednia reprodukcja sygnałów 4K

Ten bardzo nowoczesny system kamerowy wnosi do środowiska produkcji transmisji na żywo zupełnie nową jakość obrazu, mobilności i elastyczności. Czy można chcieć czegoś więcej? To produkt idealnie dopasowany do sprzętu i metod pracy, które stosuje się przy obecnych produkcjach. Za sprawą nowoczesnej karty procesora sygnału, system kamerowy Sony HDC-5500 jest w stanie reprodukować sygnał wyjściowy bezpośrednio. Nie ma potrzeby podłączenia specjalnego zewnętrznego modułu. To ogromna korzyść dla operatorów i innych osób pracujących przy danej produkcji, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca w studiu, czy też wozie transmisyjnym. Bezpośrednia reprodukcja sygnałów 4K jest również możliwa przez specjalne łącze 12G-SDI. Tak nowoczesny system transmisji sygnału 4k sprawia, że kamera Sony HDC-5500 świetnie sprawdzi się w steadicamach, a także bezprzewodowych systemach kamerowych.

Nieskazitelny obraz

Za sprawą przetwornika CMOS 4k, system kamerowy jest w stanie zarejestrować nieskazitelny obraz 4k, który uzyskuje się dzięki niezwykle niskiemu poziomowi szumu (–62 dB), świetnej czułości (F10 dla formatu 1080/59,94p i F11 dla 1080/50p), dużemu zakresowi dynamiki, a także obsłudze studyjnego standardu rozszerzonej przestrzeni barw: ITU-R BT.2020. Kamera Sony HDC-5500 to urządzenie, które pozwoli na filmowanie i nadanie obrazowi określonego wyglądu, niezależnie od warunków, w jakich odbywa się nagrywanie. Dzięki temu twórca ma bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o twórcze wyrażenie swojego pomysłu. Ciekawa funkcja Low-key Saturation pozwala uzyskać bardzo żywe kolory nawet w ciemnych fragmentach. Z kolei funkcje gamma zapewniają możliwość korygowania kontrastu, tonu i szczegółowości obrazu. Kamera Sony HDC-5500 daje także możliwość równoczesnej produkcji w standardach HDR i SDR.

Tryby zapisu obrazu

Dzięki dodaniu opcjonalnej licencji kamera pozwala na zapis obrazu w jakość HD z dużą liczbą klatek na sekundę, w tzw. trybie HDR. Umożliwia także na równoczesną rejestrację obrazu w standardach HDR i SDR.

Lekka konstrukcja

Korpus kamery Sony HDC-5500 zrobiony jest ze stopu magnezu, z kolei panele zewnętrzne wykonane są z plastiku wzmocnionego włóknem węglowym. To wszystko sprawia, że jest ona bardzo lekka i niezwykle wytrzymała. Urządzenie to ma także regulowaną poduszkę na ramię, a środek ciężkości jest umieszczony nisko, co zapewnia stabilność.

Nowoczesny system kamerowy Sony HDC-5500 to urządzenie, które z pewnością spełni oczekiwania wielu twórców i najlepszych produkcji filmowych. Warto wspomnieć na zakończenie, iż do uaktywnienia niektórych funkcji kamery wymagany jest zakup kluczy licencyjnych.

więcej na stronie producenta:
https://pro.sony/pl_PL/products/professional-cameras