Canon XF605 – zaawansowana kamera reporterska

Canon XF605

Canon XF605 to profesjonalna kamera reporterska, stworzona do pracy w terenie oraz studiu. Dzięki małym rozmiarom i wadze korpusu około 2000 g model świetnie sprawdzi się w plenerze. Umożliwia tworzenie profesjonalnych materiałów w rozdzielczości 4K UHD 60P/50P. To niewielkie urządzenie ma szeroką gamę elementów sterujących i złączy. Jego dodatkową zaletą jest możliwość bezproblemowej integracji z systemami do produkcji na żywo i w trybie offline. Wszystko z myślą o wymagających produkcjach.

Canon XF605 – telewizyjna jakość obrazu

Kamera wyposażona jest w matrycę CMOS o wielkości 1,0 cala, jak również w procesor DIGIC DV7. Współpracują one ze sobą w harmonijny sposób, dzięki czemu zapewniają materiały w rozdzielczości 4K UHD 60P/50. Dostępne formaty to: XF-AVC i MP4 (10-bitów, 4:2:2) oraz HFR o rozdzielczości FHD 120P. To przekłada się na wyjątkową jakość obrazu, a także elastyczność postprodukcji.

Ponadto, dzięki obsłudze tych samych matryc kolorów, co modele kamer Canon z serii Cinema EOS i EOS R, skraca się czas poświęcany w postprodukcji na obróbkę kolorów nagrań nakręconych przez różne kamery.

Canon XF605 – uniwersalność nagrywania

Kamera Canon obsługuje formaty nagrywania wygodne dla nadawców, czyli MP4 i XF-AVC/MXF. Oferuje również rozszerzone tryby kręcenia w zwolnionym i przyspieszonym tempie, jak również buforowanie, rejestrację klatek i nagrywanie interwałowe. XF605 oferuje rozszerzona gamę niestandardowych ustawień obrazu oraz funkcję Look File (3D LUT). Ponadto urządzenie oferuje możliwość jednoczesnego zapisu na dwóch kartach SD w różnych formatach, co przekłada się na maksymalną wygodę użytkowania.

Profil Canon Log 3 pozwala na rejestrowanie rozszerzonych zakresów dynamicznych, co przekłada się na elastyczną pracę na etapie postprodukcji.

Canon XF605 – optyka i kontrola na profesjonalnym poziomie

Produkt Canona pozwala na rejestrację najdrobniejszych szczegółów dzięki obiektywom z serii L. Obsługują one rozdzielczość 4K, jak i 15-krotny zoom optyczny. Ponadto wyposażone są w niezależne pierścienie do sterowania zoomem, ostrością i przesłoną. Urządzenie posiada także trzy tryby stabilizacji obrazu oraz wbudowane filtry szare i filtry podczerwieni, co zapewnia jeszcze większą kontrolę nad sposobem pracy.

Canon XF605 – intuicyjna obsługa

XF605 pozwala na pełną kontrolę oraz dostosowanie parametrów pracy do własnych potrzeb. Kamera jest wyposażona w niezależne komponenty sterujące oraz 11 programowalnych przycisków. Ekran dotykowy z udoskonalonym interfejsem umożliwia szybką i intuicyjną konfigurację ustawień na ekranie, nawigowania po menu oraz sterowania obrazem. Ponadto nowa, wielofunkcyjna gorąca stopka rozszerza możliwości dzięki obsłudze dodatkowych akcesoriów.

Canon XF605 – nowatorski i zaawansowany autofokus

Canon XF605 jest pierwszą kamerą z serii XF wyposażoną w autofocus z wykrywaniem oczu i inteligentnym śledzeniem głowy. Ta nowoczesna technologia pozwala na stałe wyostrzenie głowy, nawet jeśli nie jest ona zwrócona w stronę obiektywu. Urządzenie posiada również funkcje ułatwiające ręczne ustawienie ostrości oraz płynne śledzenie dowolnego obiektu.

Canon XF605 – bezproblemowa integracja

Kamera XF605 jest wyposażona w różne złącza, które umożliwiają bezproblemową integrację z systemami produkcji na żywo i offline. Urządzenie pozwala na jednoczesne przesyłanie sygnału wyjściowego przez EVF/LCD/HDMI/SDI, co pozwala na wyświetlanie wielu obrazów oraz nagrywanie na nośniku zewnętrznym za pośrednictwem różnych urządzeń.

Canon XF605 – przesyłanie strumieniowe i zdalne starowanie

Canon XF605 został stworzony do przesyłania strumieniowego IP. Ponadto umożliwia również zdalne sterowanie – zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe. To zapewnia większą kontrolę, jak również zezwala na integracje w przypadku produkcji obsługujących wiele kamer, co zapewnia złącze 12G-SDI, łącznoś

Wi-Fi i obsługa sieci Ethernet.

Dostępność

Obecnie kamera Canon XF605 znajduje się w przedsprzedaży. Jej cena to około 22 500 do 28 000 złotych.